Nordic Permaculture Festival 2022

Nordic Permaculture Festival 2022

Totta se on, pohjoismaiset permafestarit pidetään ensi vuonna Suomessa, ja nyt niille on tiedossa myös paikka ja aika!

Varaa siis kalenteristasi elokuun ensimmäinen (pitkä) viikonloppu, sillä silloin tavataan Vesilahdella, Pirkanmaalla! Festaripaikkana meillä on Kurjen ekokylä (Kurjen Ekokyläyhdistys) sekä sen lähellä sijaitseva Rautialan juhlatalo kaikkine tiloineen.

Lippuja pääsee hankkimaan varmaankin heti alkuvuodesta, ja myös käytännön talkoohommista ja ohjelmaideoiden hausta tiedotetaan hyvissä ajoin yhdistyksen Slackissa, täällä tapahtumassa ja yhdistyksen somekanavilla.

Festareilla nähdään!

***

It is true that the Nordic permaculture festival will be held in Finland next year, and now we also have the place and time!

Mark the first (long) weekend of August in your calendar, because that's when we'll meet in Vesilahti, Pirkanmaa! As a festival venue we have Kurki Ecovillage and the nearby venue "Rautiala festive house" with all its facilities.

Tickets will probably be available from the beginning of the year, and practical help and the search for program ideas will also be announced in good time on the association's Slack, here on our website and in our social media.

See you at the NPF '22!

Päiväys
-
Osoite

Kurjen ekokylä / Rautialan juhlatalo
37470 Vesilahti
Finland